Truhlářství
Zakázková výroba
Instagram Rychlý kontakt
Drobečková navigace

ÚVOD > MECHANICKÝ PRÁH DVEŘÍ

                       

                   MECHANICKÝ PRÁH DVEŘÍ

                 

                   Nová éra prahů výsuvných !!!!

Mechanický práh dveří

 

                                  

 

 

 

 

             

                             

                                    Ideální pro použití průběžných podlah nebo podlah dělených  přechodovou lištou.

 


      Náhrada klasického prahu za mechanický.

·        Jednoduchá montáž do nových i starších dveří.

·        Vysoká odolnost proti opotřebení.

·        Vysoce kvalitní těsnící, zvukové a protipožární vlastnosti.

·        Spolehlivý a bezúdržbový provoz .

·        Použití na jakékoliv druhy podlah.

 POUŽITÍ

Výsuvný práh  (Obr. 1)  slouží k automatickému utěsnění dvou navzájem sousedících prostorů oddělených dveřmi. Je zvlášť vhodný pro utěsnění  průběžných podlah, nebo podlah dělených přechodovou lištou. Mimo tyto ho lze použít pro jakékoliv druhy podlahové krytiny.

Jeho výborné užitné vlastnosti plnohodnotně nahrazují a vylepšují dosavadní problematické prahy. Tyto vlastnosti oceníte zejména při použití na podlahy se zvýšenou nerovností a v prostorách kde je potřeba odstranit podlahové bariéry ( např. průmyslové objekty, školy, bezbariérové byty a pod. ), nebo tam, kde klademe zvýšený požadavek na tepelné, protihlukové a protipachové odizolování dveřmi oddělených prostor.        

 POPIS

 (Obr. 1) Se skládá z otevřeného „ U “ profilu, který je pevně přimontován  do drážky dveří pomocí tří vrtů a tvoří nosnou nepohyblivou část výrobku. V tomto profilu se pomocí jednoduchého výsuvného mechanismu pohybuje lišta „ H “, která  po uzavření dveří vysouvá silikonové těsnění, které nám kvalitně utěsňuje prostor pod dveřmi. Zdvih lišty lze jednoduše a plynule seřizovat pomocí stavěcího šroubu  vysouvacího mechanismu. Tímto zároveň seřizujeme tlak lišty na podlahu.

 VLASTNOSTI

Celý výrobek je sestaven s antikorozních materiálů, nebo s materiálů ošetřených vysoce kvalitním zinkem nanášeným žárovou metodou.

Otěruvzdorný materiál dorazu a táhla vysouvacího mechanismu a silikonové těsnění zaručují dlouhou životnost výrobku a bezporuchový provoz.

Samotné těsnění spolehlivě snáší teploty od  - 70ºC do + 175ºC. Při těchto výkyvech teplot po dobu 168 hodin ztrácí 20% pevnosti a 30% tažnosti.  Tyto údaje svědčí o zvýšené protipožární odolnosti celého výsuvného prahu.